Bazény Albion

Společnost Albion se postupně propracovala mezi absolutní špičku na českém trhu i v mezinárodním měřítku jako největší výrobce bazénů a zastřešení v Evropě. Albion je rodinná firma s výhradně vlastním, českým kapitálem. Její majitelé podnikají pod ochrannou známkou Albion od roku 1990.

Stěžejním výrobkem této společnosti jsou samonosné bazény, jejichž vývoji a zdokonalování se firma věnuje v první řadě.

Samonosné bazény jsou vyráběny extruderovým horkovzdušným svařováním. Základním materiálem pro výrobu skeletu bazénu jsou desky a role hladkého povrchu světlemodré barvy vyrobené z homogenního kopolymeru. Tento materiál je mrazuvzdorný, s tepelně-izolačními vlastnostmi, zdravotně zcela nezávadný, vyniká vysokou stálobarevností a odolností vůči UV záření s životností minimálně 50 let. Výztuže a žebrování zaručují bazénu stálý a pevný tvar. Vedle standardních tvarů bazénů vyrábí firma Albion i libovolné tvary a velikosti.

Firma Albion je však také odborníkem v oblasti zastřešení i ve zcela nových výrobcích, jakými jsou speciální krycí systémy pro bazény – rollery, elektroposuvy pro zastřešení a elektroposuvy rollerů. Firma též vybudovala vlastní práškovou lakovnu, která je největší svého druhu v ČR.