Bazény Borovička

Historie výroby bazénů ve firmě Bazény Borovička začala v roce 1994. Od této doby se firma zařadila mezi přední české výrobce bazénové techniky.

Bazén je vyroben z ekologicky nezávadného polypropylénu, odolného proti UV záření. Plastový materiál plní funkci opěrné konstrukce i vodotěsné vložky zároveň, proto nejsou užitné vlastnosti bazénu omezeny tak, jako u jiných typů bazénů (např. plechové konstrukčních prvky nebo foliové vložky). Bazén se montuje u zákazníka na předem připravenou armovanou betonovou desku, na ni se položí podkladová tkanina, popř. tepel izolace.

Firma Albion nabízí bazény v několika tvarových variantách, od klasických tvarů jakými jsou kruh, ovál či obdélník po tvary atypické.

K dispozici je také široká paleta příslušenství. Za zmínku jistě stojí solární panely, vyrobené ze speciálně upraveného polymeru tak, aby byly odolné slunečnímu žáru, extrémnímu znečištění ovzduší a oxidaci a bazénové chemii. Dále jsou to zastřešení v několika typech a tvarech, bazénová chemie, zařízení na bezchlórovou úpravu vody a také digitální návod na údržbu vody a plastové nádrže ( válcové a hranaté jímky a tříkomorové septiky).