Bazény v Brně

Prvenstvím, co do velikosti se může pyšnit Plavecký stadion Kometa PS, největší plavecký stadion v Brně s obchodní pasáží nabízející nejen plavecké potřeby. V Brně ale samozřejmě najdeme plaveckých bazénů více, např. Plavecký areál Kraví hora, který vedle klasických plaveckých nerezových bazénů (50m venkovní, 25m a 15m vnitřní) poskytuje i množství vířivek a parních komor, chrličů, vodních stěn, dětské brouzdaliště, skluzavky a další dětské atrakce ve venkovním prostoru areálu.

Brno nabízí i velké množství koupališť. Např. tzv. „Dobrák“, tedy koupaliště na Dobrovského ulici, které je oblíbeným místem mladé generace, neboť nabízí velké množství „akciček“-vystoupení DJ´s, funky odpoledne atd.

Dále je to Koupaliště Juliánov. Toto koupaliště je určeno především pro děti předškolního a školního věku, v areálu je několik dětských atrakcí (menší tobogán, plivající delfín, sprchující hřib, masážní bazének a plivátko s malinkou skluzavkou a tuleněm pro nejmenší) a občerstvení. Za zmínku stojí i Koupaliště Královopolská nebo Koupaliště Riviéra-Říční koupaliště na řece Svratce. Koupaliště je rozděleno do tří částí. První obsahuje kaskádu tří bazénů v umělém říčním korytě, vytvořeném v bývalém slepém rameni Svratky. V druhé části je bazén pro neplavce. V třetí části je možnost vytyčení šesti plaveckých drah.