Bazény v Praze

Praha má celkem 18 krytých bazénů určených pro veřejnost.

Praha nabízí dva akvaparky – a to LAGOON v Letňanech a Akvapark Barrandov. Aquacentrum Letňany Lagoon zahájilo svoji činnost v listopadu roku 1999. Moderní víceúčelový komplex nabízí plavecký bazén 25m, tobogán dlouhý 85m, dětské brouzdaliště a zábavné a masážní bazény. Dále fitnes, aerobik, spining a relax centrum s finskou saunou, párou a whirpoolem se slanou vodou. Technologie provozu, úpravy vody a bezpečnostních hledisek je koncipována dle nejmodernějších požadavků. Do celého objektu je bezbariérový přístup.

Akvapark Barrandov byl otevřen v prosinci roku 2006. Hlavní částí plaveckého centra je bazénová hala, kde si mohou lidé zaplavat v bazénu se čtyřmi drahami. Návštěvníci dále mohou využít dva tobogány, sauny, restauraci a bar.

Z plaveckých bazénů je asi nejznámější plavecký areál v Podolí. Jehož provoz byl pro veřejnost zahájen 28.6.1965. V současné době jsou k dispozici jeden vnitřní (50 m) a dva venkovní bazény (50 a 33 m), dále je to venkovní tobogán, pára, sauna, solárium, rehabilitace, restaurace a bufet. Plavecký bazén v Hloubětíně nabízí jinou zvláštnost: možnost relaxace ve vodě solené solí z Mrtvého moře. Dalšími hojně navštěvovanými bazény jsou např. AXA, YMCA nebo Olšanka, z koupališť je např. Pražačka.