Bazény venkovní

Plavání je sport, který nelze nahradit jinou pohybovou aktivitou. Střídavé zatěžování a uvolňování jednotlivých patrií těla působí příznivě na jejich vývoj a způsobuje jejich rovnoměrné rozvíjení. Vodní prostředí má také pozitivní vliv na funkci krevního oběhu, snižuje se tepová frekvence, harmonizuje se dýchání. Odlišné teploty vzduchu a vody otužují celý organismus a působí tak preventivně proti nejrůznějším chorobám.

Bazény se v současné době staví téměř v každém větším domě. V současné době se bazény stávají samozřejmou součástí vybavení rodinných domů, kde vytváří prostředí vhodné ke každodenní relaxaci Bazény se podle umístění dělí na venkovní sezónní, venkovní s prodlouženým sezónním provozem, zastřešené bazény a bazény pro celoroční provoz..

Z hlediska využití jsou vnitřní bazény užívány celoročně, zatím co venkovní zahradní bazény lze užívat zpravidla od dvou do pěti měsíců. To je dáno způsobem ohřevu vody a zastřešení či zakrytím. Většina rodinných domků disponuje pouze venkovními bazény. Jejich sezóna tak začíná v průběhu května a června a končí většinou babím létem.